KATALOG
Asl mahsulotBrandyol.uz orqali buyurtma
Bugun yetkazamizviloyatlar 1–2 ish kun
14 kun qaytarisholganda to'lov

Fleur Alpine Organic «Bavariya sigirchasi» sutli bo’tqa, 7 ta’m, 200 g

115 000 UZS 140 000 UZS

Qaytaramiz 2 000 so'm

5 daqiqada javob beramiz

Tasnif

To’liq quruq sut tarkibda bor, shuning uchun Fleur Alpine Organic «Bavariya sigirchasi»ga faqat suv kerak. Yetti ta’m, hammasi 200 g’lik pachkada: 4 oydan guruchli, grechixali va olmali grechixali, 5 oydan sulili, nokli sulili va makkajo’xorili, 6 oydan «Alp oqshomi». Ishlab chiqaruvchi shakar va tuz qo’shmaydi. Sigir suti oqsiliga allergiyada bo’tqa to’g’ri kelmaydi.

Tanlashda nimaga qarash kerak

  • Meva faqat ikki ta’mda bor: olmali grechixalida olma kukuni, nokli sulilida nok parchalari.
  • Mevasiz oddiy ta’m: guruchli, grechixali, sulili va makkajo’xorili.
  • «Alp oqshomi»da suli, arpa va spelta uni bor va u boshqacha suyultiriladi.
  • Belgi bo’yicha glyutensiz: guruchli, ikkala grechixali va makkajo’xorili.
  • B1 vitamini guruchli va ikkala sulili bo’tqaga qo’shilgan.
  • Oqsil eng ko’pi grechixali turlarda: 100 g quruq mahsulotda 16,3 va 16,4 g.
  • Tarkibiy qismlar organik kelib chiqishga ega (YeI 2018/848-sonli Reglamenti).

Parametrlar

BrendFleur Alpine
LiniyaBavariya sigirchasi
Turiquruq bolalar bo’tqasi
Sof og’irligi200 g
Yoshi4 oydan, har bir ta’mniki o’zicha
Organik tarkibiy qismlarha, YeI 2018/848-sonli Reglamenti
MamlakatGermaniya
Yaroqlilik muddati18 oy

Yetti ta’m

Ta’mYoshiTarkibiGlyutensiz
Guruchli4 oydanquruq to’liq sut, to’liq donli guruch uni, maltodekstrin, B1 vitaminiha
Grechixali, olmali4 oydanquruq to’liq sut, to’liq donli grechixa uni, maltodekstrin, tabiiy olma kukuniha
Grechixali4 oydanto’liq donli grechixa uni, quruq to’liq sut, maltodekstrinha
Makkajo’xorili5 oydanmakkajo’xori uni, quruq to’liq sut, maltodekstrinha
Sulili, nokli5 oydanto’liq donli suli uni, quruq to’liq sut, maltodekstrin, nok parchalari, B1 vitaminibelgi yo’q
Sulili5 oydanto’liq donli suli uni, quruq to’liq sut, maltodekstrin, B1 vitaminibelgi yo’q
Alp oqshomi6 oydanquruq to’liq sut, to’liq donli suli uni, maltodekstrin, to’liq donli arpa uni, to’liq donli spelta unibelgi yo’q

100 g quruq mahsulotning ozuqaviy qiymati

Ta’mkkalOqsil, gYog’, gUglevod, gNatriy, mg
Guruchli43614,612,365,9139
Grechixali, olmali43216,312,462,3136
Grechixali42716,411,663,2105
Makkajo’xorili4251411,565,1132
Sulili, nokli42714,811,763,1118
Sulili42314,711,862,2105
Alp oqshomi42714,811,963,1113

Tayyorlash

Ta’mSuvQuruq bo’tqa
Guruchli140 ml5 osh qoshiq (taxminan 40 g)
Grechixali, olmali140 ml5 osh qoshiq (taxminan 40 g)
Grechixali160 ml5 osh qoshiq (taxminan 40 g)
Makkajo’xorili150 ml5 osh qoshiq (taxminan 40 g)
Sulili, nokli140 ml5 osh qoshiq (taxminan 40 g)
Sulili150 ml5 osh qoshiq (taxminan 40 g)
Alp oqshomi130 ml5–6 osh qoshiq (taxminan 45 g)

Qaynatilgan suv 50 °C gacha sovitiladi, bo’tqa asta-sekin solinib aralashtiriladi, biroz qoldiriladi va harorat tekshiriladi, taxminan 37 °C. 1 choy qoshiqdan boshlanadi. Porsiya: dastlab 150 g, 8 oylikda 180 g, 12 oylikda 200 g.

+3 dan +25 °C gacha haroratda va 75% dan oshmagan nisbiy namlikda saqlanadi. Ochilgan paket zich yopiladi va quruq joyda, 25 °C dan yuqori bo’lmagan haroratda 2–3 haftadan ortiq turmaydi.

Brandyol.uz’da original mahsulot, Toshkent va O’zbekiston bo’ylab yetkazib berish.

Sut qo’shish kerakmi?

Yo’q, bo’tqa 50 °C gacha sovitilgan qaynatilgan ichimlik suvi bilan suyultiriladi. 5 osh qoshiqqa ta’mga qarab 140 dan 160 ml gacha kerak, «Alp oqshomi» uchun esa 5–6 qoshiqqa 130 ml.

4 oyda qaysi variant to’g’ri keladi?

Guruchli, grechixali va olmali grechixali. Sulili, nokli sulili va makkajo’xorili 5 oyga, «Alp oqshomi» 6 oyga mo’ljallangan. Qo’shimcha ovqatdan oldin pediatr bilan maslahatlashing, buni ishlab chiqaruvchi so’raydi.

Sigir suti oqsiliga allergiyada mumkinmi?

Yo’q, yetti variantning hammasida quruq to’liq sut bor. Bunday allergiyasi bor bolalar uchun ishlab chiqaruvchi sutsiz bo’tqalarni mos deb biladi; shifokor bilan tanlang.

Qaysi birida glyuten yo’q?

Ishlab chiqaruvchi belgisi bo’yicha guruchli, ikkala grechixali va makkajo’xorilida. Sulili turlar va «Alp oqshomi»da bunday belgi yo’q, pachkadagi belgini solishtiring.

Savatda 0
Yaqinda ko'rilgan 2